Press Release

Categories

Social science |
Career |
Art |
Diseases |
News |

Singielka 2, czyli Matka Polka

Czy ktoś z Państwa oglądał może „Singielkę“? Anna Guzik zagrała ten spektakl 130 razy przy pełnej widowni.


O spektaklu 
Czy ktoś z Państwa oglądał może „Singielkę“? Anna Guzik zagrała ten spektakl 130 razy przy pełnej widowni. Teraz, kilka lat po tym, jak poznaliście Alicję – estradową wokalistkę, szamoczącą się w sidłach samotnego istnienia – z przyjemnością zapraszamy Państwa do Teatru, by przedstawić jej dalsze losy. Minęło kilka lat i zaszły wielkie zmiany. Alicja jest obecnie mężatką, a do tego mamą rocznych bliźniaczek. Właściwie, chciałoby się dopisać „i żyli długo i szczęśliwie“, ale... ale... artystce zawsze w końcu zacznie doskwierać głód sceny i możliwości spełniania swoich marzeń. Zwłaszcza, kiedy chronicznie nie dosypia i tkwi w kołowrocie codziennych małych zdarzeń, gdzieś między pieluchami a przecieranymi zupkami. Jakby tego było mało – relacje z wymarzonym mężczyzną pozostawiają sporo do życzenia. „Ktoś kiedyś powiedział, że urodzić dziecko to jak wrzucić granat między dwoje kochających się ludzi. A bliźniaki – to co? Wiązka trotylu czy mina przeciwczołgowa? A może panzerfaust? Mądrala!“ Alicja bardzo chciałaby wrócić do swojego dawnego świata, za którym tęskni. Konfrontacja Pani Piosenkarki z Matką Polką wydaje się nieunikniona. „Żeby to było jasne. Wiem, że dużo się u mnie (sorry – u nas) zmieniło, ale nie zamierzam składać skrzydeł i mam zamiar jeszcze polecieć. Dokąd? W cholerę i jeszcze wyżej! Udowodnię wszystkim, że nie jestem tylko otwartą na wciąż mleczarnią, dystrybutorem matczynego białka, czy maszyną do przewijania“. Co z tego wyniknie? Jak Alicja poradzi sobie ze sobą i kochaną rodzinką? Możemy tylko zdradzić, że spotkanie z byłą już singielką pełne będzie poruszających zwrotów akcji. Sprawdźcie, czy Alicja się dowie: jak przeżyć z mężem i dziećmi i nie zwariować kompletnie?!

    SINGIELKA NA SCENIE:
Anna Guzik
Tylka Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 1999 roku na stałe związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Współpracowała z warszawskimi teatrami: Teatrem Komedia („Wydmuszka”), Teatrem Capitol („Szwedzki stół”), Projekt-Teatr Warszawa („Pod dachami Paryża”, „Pod dachami Moskwy”). Jest także popularną i lubianą aktorką telewizyjną (brała udział w programach rozrywkowych takich jak „Taniec z gwiazdami”, „Po prostu taniec”, „Zdrowie na widelcu”). Wystąpiła w wielu telewizyjnych serialach („Na Wspólnej”, „Agentki”, „Baobab, czyli zielono mi”, „Kryminalni”, „Hela w opałach”) oraz w filmach „Krugerandy”, „Miłość na wybiegu”, „Obława”, „Ciało”, „Ewa”. W 2000 r. otrzymała Laur Dembowskiego, nagrodę bielskiego ZASP-u za debiut sceniczny rolami Julie w „Wieczorze kawalerskim” w reż. Zdzisława Wardejna oraz Matti w „Czyż nie dobija się koni” w reż. Tomasza Dutkiewicza. W 2001 r. zdobyła II miejsce w I Konkursie Dla Aktorów Na Artystyczną Interpretację Tekstu Biblijnego i Klasycznego „Verba Sacra”. W 2010 r. otrzymała Złotą Maskę za rolę Maureen Folan w „Królowa piękności z Leenane” w  reż. Grzegorza Chrapkiewicza oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej Ikar za szczególne osiągnięcia oraz role w spektaklach „Taka fajna dziewczyna jak ty”, „Królowa piękności z Leenane” oraz „Hotel Nowy Świat”. W 2015 r. odznaczona Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Wojciech Michalak
 Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor Teatru Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie. W tym teatrze zagrał m.in. w spektaklach „Niech no tylko zakwitną jabłonie” w reż. Wojciecha Kościelniaka, „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w reż. Jacka Bończyka oraz główną rolę w „Kandydzie” w reż. Macieja Wojtyszki. Współpracował również z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Syrena oraz Och-Teatrem. Spektakl dyplomowy „Moulin Noir”, w którym grał, otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Szkół Aktorskich w Łodzi. Laureat I Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Bardowie Wolności” oraz Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Święto Wolności”. Szerokiej publiczności znany jako Rafa z serialu „Tancerze” .

Spektakle bez barier – sezon 2018

 „Spektakle bez barier – sezon 2018” to kontynuacja programu dedykowanego osobom niewidomych oraz niesłyszących. Od 2013 roku Teatr Polski regularnie prezentuje najciekawsze spektakle repertuarowe z zastosowaniem audiodeskrypcji oraz tłumaczenia na język migowy. W 2018 roku Teatr Polski otrzymał dofinansowanie z programu Kultura Dostępna prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Projekt „Spektakle bez barier – sezon 2018” jest kontynuacją naszych dotychczasowych działań w nowej, poszerzonej formule, w której zawierają się nie tylko spektakle dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu, ale również specjalne działania „okołospektaklowe”. W okresie czerwiec – listopad 2018 roku zaprezentujemy trzy spektakle z tłumaczeniem na język migowy i trzy przedstawienia z audiodeskrypcją a także przeprowadzimy cykl warsztatów i spotkań z twórcami teatralnymi. Od 2013 roku Teatr Polski w Bielsku-Białej regularnie prezentuje spektakle dostosowane do potrzeb osób niewidomych i głuchych. Cykl „Spektakle bez barier” otrzymał Nagrodę Specjalną w kategorii usługa w prestiżowym konkursie „Śląska Rzecz”. W 2016 roku projekt był kontynuowany we współpracy z Fundacją Siódmy Zmysł w ramach projektu „Audiodeskrypcja – Integracja – Ekspresja”. Od 2013 roku „Spektakle bez barier” prezentowaliśmy przede wszystkim dla środowiska osób niepełnosprawnych z Bielska-Białej, jednak dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury (w ramach programu „Kultura-Interwencje 2017”) udało nam się poszerzyć zasięg naszych działań o tereny Śląska i Małopolski. Właśnie w takiej rozszerzonej formie chcielibyśmy kontynuować „Spektakle bez barier”, udostępniając kulturę wysoką osobom niepełnosprawnym w jak najszerszym zakresie. Do naszego projektu zaprosiliśmy partnerów z ośrodków w Bielsku-Białej oraz Krakowie, Chorzowie i Cieszynie.
Profil teatru Polskiego w Bielsku-Białej
Teatr Polski w Bielsku-Białej
ul. 1 Maja 1
43-300 Bielsko-Biała


Contacts /

For more information, please contact:
Joanna Feikisz
DZIAŁ PROMOCJI